Czy inwestowanie w nieruchomości to pewne zyski?

Czy inwestowanie w nieruchomości to pewne zyski?

Istnieją różne sposoby inwestowania pieniędzy. Wiele osób nie ma zaufania do giełdy, funduszy inwestycyjnych czy nawet lokat bankowych. Natomiast powinno ich zainteresować lokowanie środków w nieruchomości.

Dlaczego warto inwestować w nieruchomości
Zwykłe oszczędzanie coraz częściej nie daje dobrych zysków. Inwestując w nieruchomości nie tylko zachowuje się całość dochodów, ale dodatkowo powiększa majątek.
Inwestycja w nieruchomości prawie zawsze daje zysk większy niż ten z lokat. Inwestor ponosi niewielkie koszty, a wartość nieruchomości systematycznie wzrasta.
Nieruchomość jest też świetnym zabezpieczeniem przyszłości dzieci. W zależności od tego, w jakie nieruchomości zainwestujemy, zysk może być naprawdę spory.
Ciekawą opcją są apartamenty pod inwestycje, które przy okazji mogą stanowić doskonałą miejscówkę na wakacje. Można na nich zarabiać w różny sposób. Zwykle inwestor podpisuje umowę tzw. gwarantowanego zysku lub ustalonego podziału zysku z wynajmu apartamentu.

Rodzaje inwestycji w nieruchomości
Jest wiele sposobów inwestowania w nieruchomości. Bardzo popularne są mieszkania na wynajem. Można też wynajmować pojedyncze pokoje.
Bardzo ciekawą opcją jest inwestycja w nieruchomości komercyjne. Wtedy nieruchomość wynajmowana jest nie osobom prywatnym, a firmom. Podobnie jest z nieruchomościami z najemcą.
Coraz chętniej kupowane są apartamenty pod inwestycje. To interesujące rozwiązanie, znane jako condohotel, jest popularne na całym świecie. Są to często luksusowe hotele w popularnych miejscowościach wypoczynkowych. Od tradycyjnych hoteli różnią się tym, że poszczególne jednostki mieszkalne są sprzedawane inwestorom. Mogą nimi być zarówno osoby fizyczne, jak i firmy czy inne podmioty.
Jak wygląda funkcjonowanie takiej inwestycji?
Zwykle inwestujący w apartament zawiera jedną umowę na kupno apartamentu oraz drugą, w której zleca zarządzanie apartamentem i jego wynajmem, za co otrzymuje odpowiednią zapłatę.
Pamiętać trzeba, że każdy taki apartament pod inwestycję jest osobną nieruchomością i ma własną księgę wieczystą.