Inwestowanie

Kiedy nie chcemy, aby nasze oszczędności traciły na wartości, to niestety wymaga to od nas ciągłego obrotu finansami. Innymi słowy, jeśli pieniądz nie pracuje, to zawsze będzie tracił na wartości. Istnieje wiele rodzajów inwestycji, które mogą nas zabezpieczyć przed utratą wartości naszego kapitału. Inwestycja w nieruchomości jest jedną z metod.

Po co inwestować w nieruchomości?

Inwestycje w nieruchomości możemy dokonywać w dwóch celach. Pierwszym jest nabywanie nieruchomości po to, aby sprzedać je po wyższych cenach. Drugim celem jest ulokowanie gotówki w majątku trwałym, po to, by w przypadku utraty wartości przez pieniądz, mieć zabezpieczenie. Z większością nieruchomości z resztą jest tak, że zazwyczaj są one coraz droższe, więc zainwestowane np. 180 tys. złotych, z roku na rok powiększa swoją wartość. Pieniądze po prostu leżące na koncie zazwyczaj z roku na rok tracą.

W jakie nieruchomości inwestować?

W przypadku nieruchomości ogólna zasada jest dość prosta. Lokować kapitał powinniśmy w nieruchomości, które mają potencjał do tego, aby z czasem być wartymi coraz więcej. Choć w naszym kraju nieruchomości na ogół są w cenie, to są takie miejsca, gdzie nie mamy stuprocentowej pewności.

Inwestycja w pokoje hotelowe i apartamenty jest dość dobrym kierunkiem. Szczególnie dotyczy to inwestycji w pokoje i apartamenty w miejscach, w których pozwolenie na budowę trudno dostać, a one same są popularne. Do takich miejsc należy na przykład nadmorskie Mielno i budowane w nich apartamenty Condohotel. Apartamenty takie są różnych rozmiarów, więc w zależności od posianego kapitału mamy spory wachlarz do wyboru. Apartament taki może być inwestycją, nastawioną na szybki zysk, ale możemy podejść do tego tematu nieco inaczej. Możemy kupić sobie apartament i korzystać z niego, jako prywatnego apartamentu wypoczynkowego. Kapitał, jaki w niego jednak zainwestowaliśmy, za czasem będzie rósł, więc jeśli będziemy potrzebowali gotówki, lub stwierdzimy, że jest to dobry moment na zarobienie na inwestycji, możemy go sprzedać.